O nás

Mateřská škola SLUNÍČKO, Žamberk se nachází v centru města Žamberka, kde ji obklopují jak rodinné, tak panelákové domy. Nedaleko se nachází obě místní základní školy, zdravotní středisko, městská knihovna, kulturní podnik FIDIKO, který děti navštěvují, středisko volného času ANIMO a také centrum pro rodinu a děti Cesta pro rodinu.

V přízemí budovy se nalézá školní jídelna, která zároveň zajišťuje celodenní stravování i pro naši mateřskou školu. Ta se nachází v prvním a druhém patře. Z jedné strany je stavba lemována hlavní silnicí, na druhé straně je oplocená zahrada, která slouží pouze dětem z mateřské školy.

Jedná se o čtyřtřídní mateřskou školu. Dvě třídy se nachází v prvním patře (Berušky a Motýlci), dvě třídy v druhém patře budovy (Koťátka a Myšky). Každá třída se naplňuje zpravidla do počtu 24 dětí. Všechny třídy jsou věkově smíšené a děti sem jsou zařazovány na základě sourozeneckých vazeb, nebo pokud je to možné, dle přání rodičů.

O správný chod mateřské školy se stará 8 pedagogických pracovníků, jedna školní asistentka a jedna asistentka pedagoga. Provoz dále zajišťují 2 uklízečky, kuchařka a provozní údržbář.

Mateřská škola pro své děti organizuje každým rokem plavecký výcvik, kdy jezdí do krytého bazénu v Ústí nad Orlicí, dále lyžařský výcvik ve sportareálu v Českých Petrovicích, navštěvují pravidelně solnou jeskyni v Žamberku, ke sportovním aktivitám využívají velkou tělocvičnu a nabízí také taneční kroužek Neonek. Podrobnější historie školy je zapsána ve školní kronice.