Motýlci

Vítejte u Motýlků

V naší třídě Motýlků…

se schází 24 dětí, přivítají vás tady paní učitelky Míla a Pavla.

Ve školním roce 2021/2022  pracujeme podle Třídního vzdělávacího plánu „Korálky poznání navlékáme“.

Naším cílem je všestranný rozvoj dětské osobnosti a prioritně se zaměřujeme na to, abychom v dětech podporovaly kamarádské vztahy, aby si uvědomovaly, že jsou součástí skupiny dětí, kde má každý své důležité místo. Chceme tím u dětí rozvíjet dostatek sebevědomí a sebeuvědomění. Budeme se snažit pracovat s “chybou” a se skutečností, že je přirozené něco nevědět a nestydět se na to zeptat, dokázat říct NE a požádat o pomoc, když je to nezbytné – náš velký cíl 🙂

Velice důležité je pro nás naučit děti trávit čas venku, nejen na vycházce ve dvojicích (i když pohyb v silničním provozu je velice důležitý), ale hlavně přirozeným pohybem, v parku, na louce, v lese – prostě ve volné přírodě, kde se můžeme učit tou nejpřirozenější formou: dlouhé vycházky, vycházky do deště a kaluží, procházky spadaným listím, cesta tajuplným lesem, běhání po louce, pouštění draka objevovat, hrát si a zkoumat všechno, co nás zajímá. A proto nás nejčastěji najdete v parku, kde nám je moc krásně!

V naší třídě mohou děti také zkoušet netradiční, zajímavé a neokoukané činnosti, mají možnost vyzkoušet různé výtvarné techniky, jako například tisk, akvarel nebo koláž. Na výběr máme mnoho hraček rozvíjejících a podporujících dětskou hru a kreativitu. Podporujeme u dětí také kooperativní dovednosti – umění spolupracovat v týmu a vzájemně se respektovat.

Moc rádi si zacvičíme a při této příležitosti se stále učíme novým dovednostem. Pohyb venku je sice ten nejlepší a nejpřirozenější, ale i ve třídě nás baví různé pohybové hry, překážkové a opičí dráhy, cvičíme jógu pro děti a tančíme při hudbě z naší kouzelné krabičky.

Na všechny činnosti dáváme dětem dostatek času k jejich správnému provedení, respektujeme individuální tempo dětí a umožňujeme prožití všeho, co k dané aktivitě patří. Jsme trpělivými pozorovateli na cestě za dětským poznáním.

Tak tohle jsme my, MOTÝLCI!